İmamın Başhekimi(!)

soru_yanitTürkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi (Doç. Dr.) İrfan Yalçınkaya Allah’ı Baştabip ilan etti.

 

31.08.2011

BASIN AÇIKLAMASI

İMAMIN BAŞHEKİMİ ALLAH’I BAŞTABİP İLAN ETTİ!

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi (Doç. Dr.) İrfan Yalçınkaya Allah’ı Baştabip ilan etti. 

Hastanenin web sitesinde yayınlanan “Bayram Mesajı”nda şu satırlar yer alıyor: 

“2011 RAMAZAN BAYRAMI MESAJI 

Hastalıklarımıza şifa, dertlerimize derman veren; kainatın (evrenin) mutlak (gerçek) anlamda Başhekimi (Baştabibi) olan yüceler yücesi Allah’ın bizlere armağanı olan Ramazan (Oruç) bayramı münasebetiyle tüm “Süreyyapaşa Ailesi”ni tebrik ediyorum.

Yine bu vesileyle “mabedimize namahrem eli değmesin”, “ezan-ı Muhammed’i yurdumuzun üstünde ebedi inlesin” ve “bu cennet vatanımıza alçakları uğratmamak” için varını yoğunu, en değerli emanet olan canlarını ortaya koyan aziz gazi ve şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı bir kere daha sunuyorum.

Doç. Dr. İrfan Yalçınkaya
Başhekim”

(Ülkemizin en büyük eğitim kurumlarından biri olan hastanenin sitesinde Sızıntı Dergisi’nden alınan “bilimsel” bir makale de “Ramazan, Akciğer ve Tefekkür” başlığını taşıyor.)

Söz konusu “Mesaj”ı, laiklikten sabıkalı bir siyasi iktidar döneminde sağlık ortamımızın ne hale geldiğini gösteren bir “ibret belgesi” olarak kamuoyunun bilgisine sunuyor ve…

13 Mart 2011’deki “Çok Ses, Tek Yürek Mitingi”nde yer alan bir pankartı polemik konusu yapıp “Biz Dr. Che’nin değil, Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz.” diyen Sağlık Bakanı Sn. Recep Akdağ’a soruyoruz:

Şimdi ne yapacaksınız?”

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ
MERKEZ KONSEYİ