Türk Tabipleri Birliği (TTB) başkanlarından Füsun Sayek adına her yıl yapılan “Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri" bu yıl da Hatay’ın Arsuz ilçesinde 9-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında devam ediyor. TTB Merkez Konseyi’nden II. Başkan Dr. Ali İhsan Ökten’in katıldığı etkinliklerde bu sene TTB Dr. Ali Özyurt Kültür Sanat Edebiyat Kolu tarafından da Latife Tekin ile bir söyleşi ve hekim yazarlarla kitap imza etkinlikleri düzenlendi.

Dr. Ali Özyurt Kültür Sanat Kolu Yürütme Kurulu adına Dr. Ayşegül Tözeren ve kol üyelerinin katıldığı etkinliklerde Dr. İskender Sayek de bulundu. İki bölümden oluşan etkinliklerin ilkinde, TTB Ali Özyurt Kültür Sanat Kolu'nun yazar hekimler Nilüfer Benal, Gönül Malat, Veysi Ülgen, Ali İhsan Ökten ve Ayşegül Tözeren ile yaptığı söyleşi yer aldı. Etkinliğin ikinci bölümünde ise Latife Tekin ile söyleşi ve kitap imza etkinliği yapıldı.

Dr. İskender Sayek, açılış konuşmasında Füsun Sayek ve Ali Özyurt’u anarak bu yıl Füsun Sayek etkinliklerinin 16’ncısını yaptıklarını, pandemi nedeniyle iki yıldır yüz yüze yapamadıkları etkinlikleri bu yıl bu şekilde yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Sayek ayrıca TTB Ali Özyurt Kültür Sanat Edebiyat Kolu’na etkinliğe verdikleri destek için teşekkür etti. Dr. Ali İhsan Ökten ise Füsun Sayek ve Ali Özyurt’u anarak başladığı konuşmasında yıllardır sürdürülen bu etkinliklerin yaşatılmasının çok önemli olduğunu; Füsun Sayek ve Ali Özyurt’un hiçbir zaman unutulmayacaklarını vurguladı.

Etkinliği pandemide yitirilen meslektaşlarına adadıklarını belirten Tözeren ise konuşmasında Füsun Sayek’in TTB tarihindeki öneminin altını çizdi. Etkinlikler Latife Tekin söyleşisinin ardından son buldu.