Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Halkevleri, Ankara Barosu Sağlık Kurulu heyetleri ile şair-yazarlar Nevzat Çelik ve Cengiz Kaplan; Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın haksız-hukuksuz biçimde 2,5 ay tutuklu kaldıktan sonra 11 Ocak 2023’te tahliye edilmesi sonrası 2 Şubat 2023 günü TTB’yi ziyaret etti.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Genel Sekreteri Dr. Vedat Bulut’un katıldığı ziyaretlerde TTB’nin ve demokratik kitle örgütlerinin hedef alınmasına karşı dayanışmanın önemine dikkat çekilirken, önümüzdeki dönem yürütülecek mücadele hattı üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Ankara Barosu Sağlık Kurulu heyeti ile yapılan görüşmede ortak yürütülecek eğitim programları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Halkevleri heyeti 91. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 19 Şubat 2023 günü düzenlenecek konser için davetiyelerini iletti. Şair-yazar Nevzat Çelik ise Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya “Sevgili Yoldaş Kurbağalar” kitabını da hediye etti.